Egzoz Emisyon
Egzoz Emisyon

Egzoz Emisyon

Günümüzde karbon emisyonu ve karbon ayak izi çok konuşulan bir konu haline gelmiştir. Doğaya verilen önemin artması otomobiller ile ilgili de gelişmelere yol açmıştır. Pek çok firma elektrikli otomobil üretmeye başlamıştır.

Fakat günümüzde hala çoğunluklu olarak kullanılan içten yanmalı motorlu arabalar için de Beykoz egzoz muayene servisleri gibi servislerde egzoz emisyon ölçümü yapılmaktadır. Bu ölçümlerin doğa için faydası çok büyüktür. Beykoz egzoz emisyon muayene servisleri sayesinde araçlardaki egzoz emisyon oranı saptanarak doğaya belirli ölçünün üstünde zarar verilmesi engellenmektedir.
 
Muayene pek çok kullanıcı açısından bir zaman kaybı olarak görülmektedir. Bunu bu şekilde görmek son derece yanlıştır. Otomobil sahiplerinin faydasına olan bu sistemde otomobil sahiplerinin güvenliği ön planda tutulmaktadır.

Oto motor ve egzoz muayenelerinin faydaları şunlardır;
 
  • Aracın elektrik aksamındaki kusurlar saptanır ve onarılması istenir.
  • Aracın motor aksamındaki kusurlar saptanır ve onarımı istenir.
  • Aracın kaporta aksamındaki tehlike teşkil eden unsurlar tespit edilir ve onarımı istenir.
  • Aracın egzoz emisyonu ölçülerek tehlikeli bir durum var ise düzeltilmesi istenerek doğanın korunması sağlanır.
  • Aracın ve sürücünün seyir halinde karşılaşabileceği olumsuz durumlar önceden belirtilerek sürücünün güvenliği sağlanır.
 

Egzoz emisyonu ne demektir?

Beykoz egzoz emisyon muayenelerinde ölçülen egzoz emisyonu araçların kullandığı yakıtın yanması ile oluşan ve havaya yayılan kimyasal gazların bir ölçüsü olarak kullanılan ifadedir. Bu ifade doğa için çok önemlidir. Egzoz emisyonu doğanın sağlığı için oldukça düşük tutulmalıdır. Bu sebeple Beykoz egzoz muayene servislerinde bu ölçüm yapılarak kusur var ise düzeltilmesi istenmektedir. Bu ölçümler dilenirse muayene haricinde ekspertiz yaptırılırken de istek doğrultusunda yapılabilir. 
 
Günümüzde 2022 yılı için egzoz muayenesinin ücreti TÜVTÜRK tarafından 110 TL olarak belirlenmiştir. Fakat kullanıcılar muayene tarihini geciktirirlerse gecikme ücretini de ek olarak ödemek zorundadırlar.
 
Egzoz muayenesi normalde 3 yılda bir olarak söylense de araç genel muayenesinden önce bu muayeneyi yaptırmak zorunludur. Bu muayene yapılmaz ise genel muayenede araç ağır kusurlu olarak sayılacaktır. Bu sebeple kullanıcılara genel muayene öncesi egzoz muayenelerini yaptırmaları tavsiye edilir. Oto ekspertiz incelemeleri sonucunu etkileyen faktörlerden biri de egzoz emisyon testidir.
 
Hizmet verdiğimiz markalar ise; Renault, BmwSkoda, Mercedes, Audi, Ford, Porsche, Volkswagen, Toyota sayılmaktadır.

Egzoz Emisyon Aracınıza Ne Kazandırır?

Beykoz egzoz emisyon hizmetleri sayesinde aracınızın yollara daha özgüvenli ve emniyetli şekilde çıkmasına yardımcı olabilirsiniz. Karbon gazı salınımını asgari düzeyde tutmak ve hava kirliliğini önlemek açısından, otomotiv sektörüne düşen çok önemli görev ve sorumluluklar vardır. Araçların muayeneden geçmesi ve trafiğe çıkmaya hak kazanması için, elbette doğayı koruyacak adımların zamanında atılmış olması büyük önem taşımaktadır. Servisimiz tarafından kapsamlı şekilde sunulan emisyon hizmetleri, egzozdan çıkan gazın çok kirli olmasını önler ve karbon salınımı konusunda önemli bir kısıtlamayı ortaya koyar. Bulunduğunuz bölgede doğal yaşamı olumsuz etkilenmemek adına, servisimizden alacağını hizmetler aracınıza büyük avantajlar sağlar. Trafikte yol almaya hak kazanmak için aracınızın belli aralıklarla muayene ve kontrollerden geçilmesi gerekir. Bu esnada aracınızın çevreci ve doğa dostu olarak trafiğe çıkması, her yönden sizin için önemli bir avantaj sağlayacaktır. Egzoz emisyon ve muayene gibi kapsamlı çalışmalar sayesinde, trafik denetleme hizmetleri doğayı koruyan adımlar atmış durumdadır. Özellikle de yönetimler ve otorite tarafından kabul görmüş olan belli aralıklarla birlikte, araçların daha temiz ve güvenli şekilde yolculuk yapma şansı ortaya çıkmaktadır. Aracınız için çok önemli ve kritik bir konuda alacağınız bu hizmet, tüm dünyaya ve tüm canlılara önemli avantaj sağlayacaktır. Doğayı ve havayı kirletmekten kurtaracak çözümlerle birlikte servisimiz hizmetinizdedir. Bu hizmetlere ulaşmanız için servisimize bekliyoruz.

İlgili Konular

Araç Bakım Kriterleri 2022

Araç Bakım Kriterleri 2022

Yolcu ve sürücü sağlığı açısından araç bakım oldukça önemli bir yere sahiptir.

Rehbere git

Triger Değişimi Performansı Etkiler Mi?

Triger kayışı, motorun çalışmasını sağlayan önemli parçalardan biridir.

Rehbere git
Triger Değişimi Performansı Etkiler Mi?
Yumuşak Fren Arızaları Neden Olmaktadır?

Yumuşak Fren Arızaları Neden Olmaktadır?

Fren arızaları araçları trafikte tehlikeye açık hale getiren araç sorunlarının başında gelmektedir.

Rehbere git

Egr Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
Egr Valfi Arızası Belirtileri