Göçük Düzeltme

Göçük Düzeltme

Günümüzde İstanbul trafiğinden dolayı sürücülerin sık sık ufak kazalarla karşı karşıya kaldığını görmekteyiz. Bunun sonucu olarak otomobillerin kaportalarında göçükler meydana gelmektedir.

Bu birçok sürücünün düşündüğünün aksine hiç de büyütülecek bir durum değildir. Hemen bir Beykoz göçük düzeltme servisine giderek kaportalarındaki bu ufak arızayı kolaylıkla düzeltebilirler.

Günümüzde göçük düzeltme işlemi çok yaygınlaşmıştır. Hatta öyle ki otomobil sahipleri kendi kendilerine bile bu işlemi yapmaya başlamışlardır. Fakat bu işlem hiç de tavsiye edilen bir işlem değildir. Profesyonel olmayan kişiler tarafından yapılan göçük düzeltme işlemlerinde iz kalması çok büyük bir olasılıktır. Bu sebeple otomobillerde yaşanan ufak çaplı göçüklerin bir Beykoz göçük düzeltme servisine giderek düzeltilmesi tavsiye edilir.

Arabada küçük göçükler neden olur?

Günümüzde dünya nüfusunun artmasıyla otomobil kullanım miktarı da eşit oranda artmıştır. Bunun bir sonucu olarak kaza oranı da artmıştır. Dünyanın yüz ölçümü sabit kalırken otomobil sayısının artmasıyla trafikte sıkışıklık artmıştır. Fakat her kazanın sonucu ağır maliyetler demek değildir. Fakat bu yine de kullanıcıların canını sıkmaktadır. Oto boya gerektiren durumları incelersek;

Küçük göçüklerin oluşmasının sebepleri şunlardır;
 
  • Trafikte oluşan kazalar
  • Dolu yağması gibi doğal afetler
  • Çakıl taşlarının araca sekmesi
  • Park halinde iken binalardan araca düşebilecek nesneler
  • Aracın üstüne kışın sarkıt düşmesi
 

Göçük düzeltmede iz kalır mı?

Kaza yapmak her sürücünün yaşayabileceği bir aksiliktir. Bu çoğu acemi sürücü için korkunç bir durumdur. Ama teknolojinin gelişimiyle bu kazaların sonuçları hafifletilebilmektedir, yeter ki kimsenin canına zarar gelmesin.
 
Göçük düzeltmesi yapılabilmesi için kazanın boyutunun çok büyük olmaması gerekir. Kırık gibi durumlarda göçük düzeltmesi yapılabilmesi mümkün değildir. Bu tip büyük kazalarda macun ve oto boya işlemi tavsiye edilir. Ya da tamamen parça değişimi yapılmaktadır. Tüm bunlar çok büyük maliyetlere çıkabilmektedir. Fakat göçük düzeltme işlemlerinde maliyetler bu kadar büyük olmamaktadır.
 
Bu günlerde kullanıcılar dünya ekonomisinin bozulmasıyla ufak kazalarda kendi tamirat işlemlerini kendileri yapmayı amaçlamaktadırlar. Fakat bu göçük düzeltme işlemlerinde çok sakıncalı bir durumdur. Bu işlemler profesyonel kişiler tarafından profesyonel makineler ile yapılmazsa kalıcı hasarlara sebep olabilir. Fakat bu işlem profesyonel ekipler tarafından yapılırsa kesinlikle iz kalması söz konusu değildir.
 

İlgili Konular

Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Aracın rutin bakımları yapılmamışsa veya oluşan sorunlar ertelendiyse araç arızalanmakta ve yolda kalmaktadır.

Rehbere git

Araç Bakım Kriterleri 2024

Yolcu ve sürücü sağlığı açısından araç bakım oldukça önemli bir yere sahiptir.

Rehbere git
Araç Bakım Kriterleri 2024
Direksiyon Kutusu Arızası

Direksiyon Kutusu Arızası

Araç kullanırken hissettiğiniz o rahat kontrol hissi, büyük ölçüde direksiyon kutusunun sağlığına bağlıdır. Bu küçük ama hayati parça, direksiyonunuzun yumuşak ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlar, böylece yolda güvenle ilerleyebilirsiniz. Ancak, zamanla ya da yoğun kullanım sonucu direksiyon kutusunda arızalar meydana gelebilir. Direksiyon kutusu arızasının nasıl anlaşılacağını, arıza belirtilerini ve özellikle elektrikli direksiyon kutularında görülen tipik sorunları detaylandıracağız. Böylece, direksiyon sisteminizin sağlığını koruyarak, sürüş güvenliğinizi en üst düz...

Rehbere git

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git
Maf Sensörü Arızası