Yağ ve Filtre Değişimi

Yağ ve Filtre Değişimi

Motor yağı, aracın hareketli parçalarının üzerinde asılıp tabaka şeklindeki diğer parçaların sürtünmesini ve aşınmasını önlemekte ve sıcaklığı minimum seviyede tutmayı sağlamaktadır. Beykoz yağ ve filtre değişimi; aracın motor yağı ve filtre değişimleri gibi ihtiyaçlarını sağlayan servis, motorun performansını canlandırmak adına hizmetlerine devam etmektedir.

Aracın motor bloğu hareketli parçalardan oluşmaktadır. Motor yağı ise bu bölümlerin rahat bir şekilde hareket edebilmesini sağlamaktadır. Motor yağı motor kompresyonunun azalmasını engelleyip parçaların soğumasını ve temizlenmesini sağlayarak motordaki kir oluşumunu kontrol altına almakta ve aracın en önemli parçalarından biri olarak varlığına devam etmektedir.
 
Motor yağı kullanımı sayesinde aracın motorunda bulunan aksamlar aşınmaz ve deforme olmaz. Aracın önemli parçalarından biri olan motor yağının temiz olabilmesi için yağ filtresi aktif olarak çalışmaktadır. 
 
Yağ filtresi, 4/6 inç uzunluğunda ve 3 inç genişliğinde silindirik bir yapıda olan parçadır. Motor yağının sistemde depolanmasını ve soğutulmasını sağlayan bu bölüm, biriken yağı süzerek motora daha temiz bir yağ ulaşmasını sağlamaktadır.
 
Beykoz yağ ve filtre değişimi hizmeti günün her saatinde araç sahiplerine sunulan hizmetlerden biridir. Aracın marka modeli ile uyumlu ve kaliteli yağ seçimleri ile servis yağ değişimi işlemlerini gerçekleştirmektedir.
 
Motor yağı, iyi bir şekilde süzülmezse yapısında oluşan partiküller, iri taneler ve tozlar motor bölümünde yer alan diğer parçaların çizilmesine ve aşınmasına sebep olabilir.
 
Motorun performansının daima korunması için yağ filtresinin düzenli aralıklar değiştirilmesi gerekir. 
 

15 Adım kontrol nedir?

15 adım kontrol ve periyodik bakım işlemleri sırasında araçlar ayrıntılı olarak bakıma sokulmaktadır. Bu bakımlar ile araçlarda oluşan hasarlar tespit edilmekte ve eskiyen parçalar değişmektedir. 
 
Araçta bulunan bazı bölümler yıllarca çalışacak yapıda üretilmemektedir. Bu bölümlerin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Bu değişimler aracı kullanım sıklığı ve şekline bağlı olarak belirtilen kilometrelerde veya yılda bir defa mutlaka yenisi ile değiştirilmelidir. 
 
Aracın çalışmasını sağlayan bu önemli parçaların uzun ömürlü olması ve sorunsuz çalışması için Beykoz yağ ve filtre değişim hizmetlerinden yararlanılmalı ve yetkili bir servise araç teslimi yapılmalıdır.
 

İlgili Konular

Araç Bakım Kriterleri 2022

Araç Bakım Kriterleri 2022

Yolcu ve sürücü sağlığı açısından araç bakım oldukça önemli bir yere sahiptir.

Rehbere git

Ümraniye Oto Tamir

Ümraniye oto tamir hizmeti veren firmamız servis olarak donanımlı istasyonlara sahiptir.

Rehbere git
Ümraniye Oto Tamir
Egr Valfi Arızası Belirtileri

Egr Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git
Maf Sensörü Arızası