Pasta Cila

Pasta Cila

Otomotiv tutkunları için en vazgeçilmez olan şey temizliktir. Her araç sahibi aracına baktığında onu temiz görmek ister. Bu konu da en çok aracın kaporta boyasını ilgilendirir. Bunun yanında çizik gibi ufak kusurlar da çok fazla can sıkmaktadır. Buna binaen kullanıcıların ilk çözüm noktası pasta ciladır. İstanbul çevresinde kullanıcıların bu sorununu çözebilecek Beykoz pasta cila servisleri bulunmaktadır.

Herkesin bildiğinden farklı olarak pasta ve cila aynı şey değildir. Pasta öncelikle aracın üstündeki çizik gibi ufak görünen kusurların giderilmesi için aracın boyasının üzerinde aşındırma yapılması işlemine denir. Cila ise bu işlemin ardından aracın üzerinde oluşan mat görüntüyü parlak bir görüntüye çevirmek için yapılan işleme denir.

Araca pasta cila ne zaman yapılır?

Araca pasta cila yapmak için kesinlikle net bir tarih vardır denilemez. Fakat kullanıcılar genellikle hava şartlarının rahat olduğu havalarda yaparlar. Bunun sebebi ise işlemin uzun sürmesine bağlı olarak hem kavurucu sıcaklara maruz kalmamak hem de üşümemektir. Aynı zamanda araca bu işlem uygulanırken yağmur gelmemesi için kapalı ortamda yapılması daha uygun olur. Eğer bu şartlar mümkün değilse aracınızı Beykoz pasta cila servislerine götürerek de bu işlemi yapmanız mümkün olmaktadır.
 
Beykoz pasta cila servisim noktamızda, pasta cila her ne kadar periyodik bakım alanına girmese de çoğu kullanıcı bunu bir periyodik bakım gibi görerek araçlarının dış görünüşüne önem vermektedir. Bu da aracın dış görünümü açısından çok güzel görüntü sağlamaktadır.
 

Pasta cila arabada ne işe yarar?

Pasta cilanın arabalar üstünde olumlu yanlarının yanında olumsuz yanları da vardır. genellikle arabasının güzel görünmesinden hoşlanan kullanıcılar düzenli olarak arabalarına pasta cila işlemini yaptırırlar.

Pasta cila işleminin artıları şunlardır;
 
  • Arabanın dış görünümü parlak bir hal alır
  • Arabanın üzerindeki ufak çizikler gider
  • Arabanın camlarında sıvı tutunma kuvvetini azaltır, yağmurda daha rahat bir sürüş sağlar.
     
Her malzemenin bir artısı bir de eksisi vardır, profesyonel bir şekilde uygulanmayan ve kaliteli olmayan pasta cilanın zararları da şunlardır;
 
  • Arabanın üzerindeki boyayı aşındırır
  • Pasta cila yanlış bir şekilde uygulanırsa aracın üzerinde gereğinden fazla bir boya aşınması olur, bu da aracın üstünde kaza yapmış gibi bir görüntü oluşturur. Beykoz pasta cila servisi noktamızda hizmetinizdeyiz. Kaporta bakım onarımında doğru adrestesiniz.
 

İlgili Konular

Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Aracın rutin bakımları yapılmamışsa veya oluşan sorunlar ertelendiyse araç arızalanmakta ve yolda kalmaktadır.

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Arızası

Araç kullanırken hissettiğiniz o rahat kontrol hissi, büyük ölçüde direksiyon kutusunun sağlığına bağlıdır. Bu küçük ama hayati parça, direksiyonunuzun yumuşak ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlar, böylece yolda güvenle ilerleyebilirsiniz. Ancak, zamanla ya da yoğun kullanım sonucu direksiyon kutusunda arızalar meydana gelebilir. Direksiyon kutusu arızasının nasıl anlaşılacağını, arıza belirtilerini ve özellikle elektrikli direksiyon kutularında görülen tipik sorunları detaylandıracağız. Böylece, direksiyon sisteminizin sağlığını koruyarak, sürüş güvenliğinizi en üst düz...

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Arızası
Ümraniye Oto Tamir

Ümraniye Oto Tamir

Ümraniye oto tamir hizmeti veren firmamız servis olarak donanımlı istasyonlara sahiptir.

Rehbere git

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git
Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır