Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

Aküler araçlar için en önemli parçalarından birisidir, kaliteli bir aküye sahip olmak için sizler de Beykoz garantili akü seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz. Araç büyüklüklerine göre üretilen akülerin farklı araçlarda hizmet verecek dahi olsa da garantili olması önemlidir.

Akülerde yaşanabilecek herhangi bir sorunda aracın çalışması mümkün değildir. Bu yüzden bu güç sağlayıcısının kaliteli olması ve araca gereken gücü sağlaması önemlidir.
 
Bir akünün garantisi ne kadar uzun ise sağlayıcı firmanın aküsüne güveni o kadar fazla demektir. Ayrıca satın aldığınız akünün garanti süresi dolmamış ise dilediğiniz zaman bir arıza ile karşılaşırsanız teknik servisten kolaylıkla destek alabilirsiniz.
 

Akülerde garanti

Akülerin araç içerisinde sağladığı etki oldukça büyüktür. Aracın çalışmasından tutun diğer elektronik sistemlerin çalışmasına kadar bu enerji aküden sağlanmaktadır. Bu nedenle akünün bitmemesine özen gösterilmelidir. Aracınızın elektronik sistemlerinden birisini eğer aracınızı kullanmadığınız yani akünün çalışmadığı durumlarda açık unutursanız bu durum akünüzün bitmesine neden olacaktır. Tabii ki ne kadar uzun süre unuttuğunuz da önemlidir.
 
Oto elektronik araçlarda bulunan bütün elektronik sistemlerin tamamına denmektedir. Elektrik ile çalışan her aksam aküye bağımlı bir şekilde yaşamaktadır. Bakım hizmetlerinde aracınız için gerekli akü kontrolleri de yapılmaktadır. Bu sayede diğer elektronik aksamlarında sorun olup olmadığından emin olabilirsiniz. 
 

Akünün alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Akülerin uzun süreli garantileri olsa dahi örneğin kendini tekrar şarj edemediği ve bittiği durumlarda yenilenmesi gerekmektedir. Bu durumda seçeceğiniz aküde dikkat etmeniz gereken birden fazla özelliğe dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle aracınıza uygun bir akü seçmelisiniz ki diğer aksamlar da sorunsuz şekilde çalışabilsin. Bunun en kolay yolu biten akünüzle aynı elektrik kullanım alışkanlığına sahip bir akü seçmektir. 
 
Akü alırken;
 
  • Eski akünüzle aynı marş değerlerinde 
  • Kapasite olarak eski akünüz ile aynı
  • Start-Stop akü yerine bir akü alıyorsanız bu akü sulu akü olmamalıdır
  • EFB tipteki akülerde sıvı aküler yerine bazı durumlarda tercih edilebilmektedir
     
Bu ve bunun gibi birçok değişkene akü alırken dikkat etmelisiniz. Akü alırken en önemli değişken ise araç tüketiminden ne çok fazla olması ne de yetersiz kalması olacaktır. Eğer sizler de uzun süreli garantiye sahip bir akü satın almak istiyorsanız dilerseniz firmamızı tercih edebilirsiniz. 
 

İlgili Konular

Araç Bakım Kriterleri 2024

Araç Bakım Kriterleri 2024

Yolcu ve sürücü sağlığı açısından araç bakım oldukça önemli bir yere sahiptir.

Rehbere git

Triger Değişimi Performansı Etkiler Mi?

Triger kayışı, motorun çalışmasını sağlayan önemli parçalardan biridir.

Rehbere git
Triger Değişimi Performansı Etkiler Mi?
Ümraniye Oto Tamir

Ümraniye Oto Tamir

Ümraniye oto tamir hizmeti veren firmamız servis olarak donanımlı istasyonlara sahiptir.

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Arızası

Araç kullanırken hissettiğiniz o rahat kontrol hissi, büyük ölçüde direksiyon kutusunun sağlığına bağlıdır. Bu küçük ama hayati parça, direksiyonunuzun yumuşak ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlar, böylece yolda güvenle ilerleyebilirsiniz. Ancak, zamanla ya da yoğun kullanım sonucu direksiyon kutusunda arızalar meydana gelebilir. Direksiyon kutusu arızasının nasıl anlaşılacağını, arıza belirtilerini ve özellikle elektrikli direksiyon kutularında görülen tipik sorunları detaylandıracağız. Böylece, direksiyon sisteminizin sağlığını koruyarak, sürüş güvenliğinizi en üst düz...

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Arızası