Araç Bakım onarım

Araç Bakım onarım

Marka model fark etmeksizin her aracın belirli dönemlerde bakım ve onarıma ihtiyacı vardır. Araçta bulunan parçaların daha düzgün çalışması ve daha uzun yıllar dayanabilmesi için belirli dönemlerde yetkililer tarafından belirlenen araç bakım ve onarım hizmetinin alınması gerekir.

Beykoz araç bakım ve onarım; aracın bakım zamanı geldiğinde son teknoloji ekipmanlar ile onarım sunan Beykoz araç bakım ve onarım bölümü aracın sorunu ne olursa olsun deneyimli servis politikaları ile 7/24 hizmet vermektedir.
 

Klima bakımı

Klima bakımı, standart bakımların olmazsa olmaz bölümlerinden biridir. Araçta yoğun olarak çalışan klima, pek çok bölümle birlikte çalışmaktadır. Klima arızalarında belirli bir süre sonra motor ve akü de etkilenmektedir. Bu anlamda klimanın düzenli olarak kontrol edilmesi ve temiz tutulması gerekir. 
 
Klima arızaları sadece araca değil insan sağlığına da olumsuz yönde etki etmektedir. Klimanın düzgün çalışmaması ve filtrenin havayı temizlememesi araç içerisinde yer alan yolcuların sağlığını kötü yönde etkilemektedir. Astım, bronşit, lejyoner gibi solunum yolu rahatsızlıklarını beraberinde getirmektedir. Bu anlamda araç sahipleri, klima bakımlarını yetkili bir servisten düzenli aralıklarda almalıdır. 
 
Periyodik bakım işlemlerinin yapılması pek çok bölümünün kontrol edilmesine olanak tanımaktadır. Araç sahipleri periyodik bakım sürelerini takip ederek aracı koruma altına almalıdır.
 

Periyodik bakım

Uzun ömürlü motor kullanımı, yakıt tasarrufu ve yüksek performans araç için oldukça önemlidir. Bunları sağlamak için aracın düzenli aralıklarla periyodik bakımları girmesi gerekir. Kullanıma bağlı olarak parçaların eskimesi, yıpranması veya işlevini kaybetmesi gibi durumlar araçta ciddi sorunların oluşmasına neden olmaktadır.
 
Belirli aralıklarla aracın bakımlara girmesi, yağ ve filtre değişimleri, süspansiyon sistemi, fren sistemi gibi bölümlerin ayrıntılı olarak kontrol edilmesi ve gerektiği durumlarda araçta yağ ve sıvıların doldurulması gerekir. Periyodik bakımlar araçta oluşabilecek pek çok arızanın önceden tespit edilmesine ve yüksek maliyetli bakım masraflarının oluşmasına engel olmaktadır. 
 
Aracın düzenli olarak kontrol edilmesi yakıt tasarrufu yapılmasını sağlamaktadır. Sistemde arızalı olarak kabul edilen her bölüm yakıt tüketimini artırmaktadır. Yakıt tüketimini korumak ve aracı uzun yıllar kullanabilmek adına düzenli aralıklarla periyodik bakım hizmetinden yararlanılmalıdır. 
 

İlgili Konular

Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Aracın rutin bakımları yapılmamışsa veya oluşan sorunlar ertelendiyse araç arızalanmakta ve yolda kalmaktadır.

Rehbere git

Yumuşak Fren Arızaları Neden Olmaktadır?

Fren arızaları araçları trafikte tehlikeye açık hale getiren araç sorunlarının başında gelmektedir.

Rehbere git
Yumuşak Fren Arızaları Neden Olmaktadır?
Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Triger Değişimi Performansı Etkiler Mi?

Triger kayışı, motorun çalışmasını sağlayan önemli parçalardan biridir.

Rehbere git
Triger Değişimi Performansı Etkiler Mi?