Vale Hizmeti
Vale Hizmeti

Vale Hizmeti

Günümüzde İstanbul gibi aktif şehirlerde park kazaları çok sık yaşanmaktadır. Bunun en temel sebebi araç sayısının çokluğudur. Bunu engellemek adına pek çok mekân vale hizmeti vermeye başlamıştır. Özellikle Beykoz gibi yoğun ilçelerde Beykoz vale hizmeti meşhurdur.

Beykoz vale hizmeti otomobil kullanıcıları için de çok büyük bir kolaylıktır. Günümüzde vale hizmetinin yanında siz mekandayken aracınıza temizlik ve oto detaylı bakım gibi hizmetler de sunulabilmektedir.
 
Park ve trafik sıkışıklığının yoğun olduğu bu günlerde vale hizmeti çok büyük bir zamandan tasarruf fırsatı olmaktadır. Özellikle çalışan insanlar için acil işleri olduğunda araç park yeri bulmakla uğraşmamak çok değerli bir fırsattır. Bunun yanında pek çok mekân da Beykoz oto vale hizmetinde olası kazalar için güvence vermektedir.
 

Vale kimlere denir?

Vale hizmeti nüfusun ve trafiğin yoğun olduğu illerde ve ilçelerdeki mekanlarda park yerlerine şoförün yerine bu iş için görevlendirilmiş kişinin park etme işlemine denir. Bu kişiye de vale denir. Bu hizmet sayesinde araç sahibi zamandan büyük oranda tasarruf etmiş olur.

Bunun yanında vale hizmetinin pek çok artısı daha vardır. bu artıları şu şekilde sıralayabiliriz;
 
  • Araç sahibinin zaman kazanmasını sağlar.
  • Park yerinin verimli ve düzenli bir şekilde kullanılmasını sağlar.
  • Aracı vale park edeceği için park yerinde sıkışıklık olmaz ve olası kazalar önlenir.
  • Mekân çıkışında bir yoğunluk olması önlenir.
 

Vale hizmeti nasıl verilir?

Vale hizmeti verilmesi için mekânın öncelikle bir park yerine sahip olması gereklidir. Bu park yeri mekânın kapasitesine uygun olarak seçildikten sonra bir de vale çalışanı olması gereklidir. Bu iki şart sağlandıktan sonra kolaylıkla vale hizmeti verilebilir. Özellikle Beykoz gibi yoğun ilçelerde Beykoz vale hizmeti çok yaygındır.
 
Vale hizmeti İstanbul halkı için çok rahatlatıcı bir hizmettir. Günümüzde park kazalarının en çok yaşandığı şehirlerden birisi İstanbul’dur. Vale hizmetinin en iyi yanı da bu kazaları önlüyor oluşudur. Bu sebeple çoğu mekânın tercih edilme sebebi vale hizmeti olmaktadır. Bu hizmete sahip olan mekanlar otomobil sahipleri tarafından bir adım önde tutulmaktadır.
 

İlgili Konular

Araç Bakım Kriterleri 2024

Araç Bakım Kriterleri 2024

Yolcu ve sürücü sağlığı açısından araç bakım oldukça önemli bir yere sahiptir.

Rehbere git

Egr Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
Egr Valfi Arızası Belirtileri
Park Freni Arızası

Park Freni Arızası

Rehbere git

Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Aracın rutin bakımları yapılmamışsa veya oluşan sorunlar ertelendiyse araç arızalanmakta ve yolda kalmaktadır.

Rehbere git
Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?