Boya

Boya

Kaporta, en genel tanımla araçların dış yüzeylerini kaplayan alana verilen isimdir. Bu alanın hem araç değeri hem de görüntüsü üzerindeki önemi oldukça büyüktür.

Kaportada oluşan deformasyonlar,çeşitli nedenlerle meydana gelen aşınmalar ve renk uyumsuzluklarının hem araç değerini düşürdüğünü hem de estetik olmayan bir görüntü meydana getirdiğini söylemek mümkündür. Bu çerçevede oto boya ile ilgili değinilmesi mümkün olan detaylar ise aşağıda verildiği gibidir.

Oto Boya Nedir?

Oto boya hizmeti, kaportada meydana gelen göçük, çizik ve renk uyumsuzluğu gibi deformasyonları ortdan kaldırmak için uygulanan bir işlemdir. Söz konusu işlemi profesyonel bir şekilde uygulayan servisimizde bahsi geçen hasarların etkilerinin giderildiğini ya da hafifletildiğini söylemek mümkündür. Ümraniye oto boya servisi olarak Msc BCS hizmetinizdedir. Oto boya işlemine gerek kalmadan göçük düzeltme işlemi yapılabildiği gibi boya gereken işlemler sonrasında pasta cila işlemi de uygulanabilmektedir.
 

Oto Boya Hizmet Unsurlarımız

Özelleştirilebilir Hizmet
Benimsemiş olduğumuz standart hizmetlerden bahsetmek, bu hizmet için söz konusu değildir. Bunun temel nedeni ise şudur; her hasar farklı boyutlarda, farklı etkilere ve nedenlere sahiptir. Bu çeşitliliğin içerisinde standart bir hizmet sunmak söz konusu değildir.
Hizmetin özelleştirilmesindeki temel amaç ise doğrudan etkili sonuçlar elde etmektir. 
Kaliteli Malzeme
MSC Otomotiv, özünde Bosch Car Service ailesinin bir parçasıdır. Bu sebeple Ümraniye oto boya servisimiz kapsamında sunulan hizmetlerin tamamı dünya standartlarında sunulmaktadır. Dünyanın çeşitli noktalarında hizmet sunan ve bu hizmetlerde uluslararası standartları karşılayan Bosch Car Sevice ailesinde, kaliteli malzeme kullanımı bir seçenek değil zorunluluktur. Bu sebeple oto boya sürecinde en kaliteli boyaların kullanıldığını söylemek mümkündür.
Profesyonel Ekip
Hizmet kalitesi üzerinde etkisi bulunan tek unsur kaliteli malzeme değildir. Malzemenin kalitesi kadar uygulanış biçimi de önemlidir. Bu da ancak alanında deneyimli olan ve profesyonel hizmet sunan bireyler ile mümkündür. 
MSC Otomotiv olarak bünyemizde hizmet sunan ekip arkadaşlarımızın tamamı, belirli şartları karşılayarak ailemize dahil olan kişilerdir. Oto kaporta boya hizmeti başta olmak üzere bütün hizmetlerimizde bu şartların bulunduğunu söylememiz mümkündür. Bunun en büyük getirisi ise alanında yetkin, adını duyurmayı başarmış olan bir firma statüsüne kavuşmamızdır. 
Siz de oto kaporta hizmetini aracınıza ve ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde almak isterseniz, bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 


 
.

Sıkça Sorulan Sorular

Genel ve Lokal Oto Boyama Arasındaki Fark Nedir?

Araç kaportası karıştığı bir kaza yada uzun süreli kullanım sonucu oluşan boya yıpranmalarından dolayı zaman zaman araç boyama desteğine ihtiyaç duyabilmektedir. Kaportaki hasarın derinliği ve boyutuna göre oto servisleri lokal mi yoksa genel mi oto boyama işlemi yapacağına karar vermektedir. Genel oto boya aracın tamamını kapsayan boyama işlemi olurken, lokal boyama sadece araç kaportasının zarar gören bölümünde boyama işleminin yapılmasını kapsayan çalışmadır. Genel araç boyama daha maliyetli olurken lokal boyama daha uygun ve ekonomiktir. Genel araç boyamada aracın bütünü aynı renk tonuna sahip olurken, lokal boyamada renk farklılığı görülebilmektedir. Ümraniye oto boya olarak racınız için en uygun oto boyama tekniği ve renk sıkalasını kullanarak kaliteli ve estetik hizmetler sunuyoruz.

İlgili Konular

Maf Sensörü Arızası

Maf Sensörü Arızası

Rehbere git

Direksiyon Kutusu Arızası

Araç kullanırken hissettiğiniz o rahat kontrol hissi, büyük ölçüde direksiyon kutusunun sağlığına bağlıdır. Bu küçük ama hayati parça, direksiyonunuzun yumuşak ve doğru bir şekilde çalışmasını sağlar, böylece yolda güvenle ilerleyebilirsiniz. Ancak, zamanla ya da yoğun kullanım sonucu direksiyon kutusunda arızalar meydana gelebilir. Direksiyon kutusu arızasının nasıl anlaşılacağını, arıza belirtilerini ve özellikle elektrikli direksiyon kutularında görülen tipik sorunları detaylandıracağız. Böylece, direksiyon sisteminizin sağlığını koruyarak, sürüş güvenliğinizi en üst düz...

Rehbere git
Direksiyon Kutusu Arızası
Park Freni Arızası

Park Freni Arızası

Rehbere git

Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Aracın rutin bakımları yapılmamışsa veya oluşan sorunlar ertelendiyse araç arızalanmakta ve yolda kalmaktadır.

Rehbere git
Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?