Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Beykoz´da bulunan Mcs araç servisi, her model araca yenilikçi bakım politikaları ile hizmet veren yetkili araç servisidir. Servis, sadece İstanbul için değil yurdun dört bir yanından gelen pek çok araca ev sahipliği yaparak adını hizmetleri ile duyurmuştur.

Araçların ihtiyaç duyduğu teknik, mekanik, akü bakımı, elektrik, rot balans, motor, lastik, parça değişimi ve benzeri pek çok bakım elektronik arıza tespit cihazları ile çözüme kavuşturulmaktadır. Bakımlar sırasında kullanılan bu cihazlar, sorunun doğru tespit edilmesi ve aracın bakım sırasında en az hasarı alması amacıyla servise yarar sağlamaktadır.
 
Aracın pek çok bölümü elektrik ile çalışmaktadır. Msc Otomotiv araçta bulunan elektrikli cihaz ya da Elektronik ekipmanların arızalanması veya çalışmaması durumuna elektronik arıza denilmektedir. Araçta meydana gelen elektronik arızaların ertelenme den servis görmesi gerekir. Aracın herhangi bir bağlantısında meydana gelen sorunlar ileriki aşamada önemli bölümlerinde olumsuz etkilenmesine sebep olmaktadır. 
 
Günümüzde elektrik ve elektronik sistemlerden kaynaklı oluşan arızaların elektrik arıza tespiti doğru bir şekilde tespit edilip giderilebilmesi için elektronik arıza tespit cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar, bilgisayar yazılımları ile çalışan son teknoloji ekipmanlardan biridir. Aracın marka modeli ile uyumlu olarak hazırlanmış kodlar ile cihazda verilen kodlar uygulanarak oluşan sorunlar tespit edilmektedir. Arızaların tespit edilebilmesi için kod bilgisi olan uzman kişilerin hizmet vermesi gerekir. 
 
Hangi kodun hangi arızayı belirttiği ve aracın diğer sistemlerinin nasıl çalıştığı gibi konularda fikir veren elektronik arıza tespiti, deneyim ve uzmanlık gerektiren işlemlerdendir. 
 

Bir arızayı kısa bir sürede gidermek neden önemlidir?

Elektrik ve elektronik sistemlerde meydana gelen arızaların Kısa bir süre içerisinde giderilmesi pek çok açıdan araç sahibine yarar sağlamaktadır. Üretim, maliyet ve zaman açısından arızanın önceden tespit edilmesi gerekir. 
 
Aracın performansı ve çalışır aksamların uyumu açısından araçtaki arızanın önceden bulunması ve hızlı bir şekilde sorunun giderilmesi gerekir. Araçta oluşan veya oluşmaya yüz tutmuş sorunların bu anlamda giderilmesi için periyodik bakım hizmetlerinden yararlanılması gerekir. Periyodik bakım hizmetinden yararlanan araçlarda sürpriz arıza ve beklenmedik değişimler minimum seviyede yaşanmaktadır.
 

İlgili Konular

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır

Rehbere git

Ümraniye Oto Tamir

Ümraniye oto tamir hizmeti veren firmamız servis olarak donanımlı istasyonlara sahiptir.

Rehbere git
Ümraniye Oto Tamir
Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Araçta En Çok Karşılaşılan Kronik Sorunlar Nelerdir?

Aracın rutin bakımları yapılmamışsa veya oluşan sorunlar ertelendiyse araç arızalanmakta ve yolda kalmaktadır.

Rehbere git

Yumuşak Fren Arızaları Neden Olmaktadır?

Fren arızaları araçları trafikte tehlikeye açık hale getiren araç sorunlarının başında gelmektedir.

Rehbere git
Yumuşak Fren Arızaları Neden Olmaktadır?